Yazı Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 12:49
 
NE EKTİKSE ONU BİÇİYORUZ
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Bursaspor’u yönetenlerin son yıllarda yaptığı hatalar, taraftar ve üyeler arasına ayrılık tohumlarının yeşermesine neden oldu.  Sonuçta borçlandırılmış, güven ortamının yerlerde süründüğü hatta ortadan kalktığı bir kulüp haline getirildi. Yılların yanlışları şimdi bize sopa şeklinde geri dönüyor.

Yönetim ve şehir dinamiklerinin ilgisiz ve TFF lobilerinde Bursaspor’un sahipsiz bırakıldığını görmek içimizi acıtmakta. 

Tribünlerdeki az maaşla çalışan, bazıları işsiz, bir çoğu öğrenci olan cepleri delik seyircilerin, daha çok ihtiyacı olmasına rağmen, sahada beceriksiz , isteksiz,  moralsizleri ayağa kaldırmak için uğraşıp, didinip duruyor. Fakir, boş ceplere sahip olanlar sahadaki milyonerlere destek oluyor!?

Arkadaş bu işte bir yanlışlık var!  

Milyon liralar  kazanan futbolcularımızın, saha içinde akılları toptaymış gibi yapıp başka şeyler düşündüklerine,  bizi kandırdıklarına inanmaya başladım.

Bursaspor’da ilk onbirde oynayan  Chedjou, Saivet, Lima, Sakho ve Tunay kiralık. Bursaspor umurlarında mı? Profesyonelce  düşünüp! çekip gidecekler. Yine biz bize kalacağız.

Bundan sonra ne olacak;

Erzurumspor ligin hem kadro olarak hem şehir potansiyeli olarak bizden çok daha kötü. Bursaspor,Erzurumspor’u çok rahat yenebilir. Kasımpaşa maçındaki disiplin ve istekle oynarsak bize üç puan getirebilir. 4 maç ve 8 puan gerekli. Kendi evinde lig sonuncusu Akhisar'a gol atamayıp berabere kalan Bursaspor'un 3 maçı deplasmanda, 1 maçı içerdeki maçlarda bu puanları alırmı? Neden almasın bal gibi  alır. Bunun için bu armanın gücü, büyüklüğü  yeter de artar bile.

İnanmak başarmanın yarısıdır. Karamsar olabiliriz ama ümitlerimiz son maçın son düdüğüne kadar devam edecek. Çünkü  Bursaspor sevgisi bizim ruhumuzu, benliğimizi kuşatan, saran en güzel değer.

Mücadelemizin kutsallığına yaraşacak bir samimiyetle son dört hafta, bencilliğimizi eritip bir olabilirsek, Bursaspor bu problemi de aşar gider. Allah samimiyeti her zaman ödüllendirir.

Güçlü olan hayatta kalır, zayıflar elenir gider. Bu girdaptan çıkabilmek için en iyi çözüm birlik olmak, kenetlenmektir. Atalarımızın töresindeki imece usulü, yüzyıllar boyu bizi kenetlemiş, tek yürek  olarak ayakta tutmuştur.

Gün bir olma birlik olma diri olma günüdür.

Bir çiçeğe koşarken bütün bahçeyi feda etmeyeceğiz.

Bursaspor öyle veya böyle bu cendereden kurtulacak. Abdurrahim KARAKOÇ’un dizeleri sanki Bursasporlulara sesleniyor.

İnsan kaçarsa, itler saldırır emmi,

Dik duran insan, iti yıldırır emmi,

Hele bir yiğitçe, hücum eyle de gör,

İtlerde, sahibi de, çıldırır emmi..

Bursaspor acilen fabrika ayarlarına, kuruluş ruhuna dönmek zorunda !...

Unutmayalım 4 hafta daha var. Hiçbirşey bitmiş değil.

Yoksa, ola ki düşersek bu borçla Bursaspor yerle bir olur. Ve tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gideriz.  

 

 
Etiketler: NE, EKTİKSE, ONU, BİÇİYORUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı