Yazı Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 12:18
 
Söke söke süper lige
Ali YAZIR
ali.yazir@kent16.com
 
 

Çalkantılarla geçeceği belli olan 1. Lig serüvenimiz yensek de yenilsek de sene sonunda söke söke  süper lige çıkacağız. Ancak belirtmeliyim ki  Arma bu ligde böylesi farklı yenilgileri haketmiyor....

Hafta içinde Yalçın hocanın basınımızın sorduğu sorulara tepkisini görsek de bizler eleştirmeye devam edeceğiz. Çünkü tenkit tekamülün kamçısıdır. Olgunlaştırır. İzmir’in yakınlığı ve alacağı parayı dillendirerek eyvallahının olmadığını ifade etmesini tecrübesizliğine veriyorum! Antrenörlüğünü yaptığı takımın Bursaspor olduğunu kendisine hatırlatırım.

Bursaspor  içerde de dışarda da aynı oyun düzeninde oynamaya çalışıyor. Hatanın birisi burada!. Bursasporun bir çok oyun planı olmalı. Deplasmandaki maçlarda strateji değişikliği olması gerekir. Tüm dünyada başarılı takımlara bakarsanız onları farklı kılan sistemdeki stratejik derinlikleri  ve dizilişlerindeki küçük ayrıntılar olduğunu görürüz.    

Bu maçta Bursasporun  Adanademirspor’dan farkı, savunmasında yaptığı amatörce hatalarıydı.  Rakip, geriden pasla dizayn edilmiş oyun düzenimizin hatasını kolayca cezalandırdı. Bursaspor deplasmanda oynar gibi oynamadı!

Cüneyt  Köz  bir ve dördüncü golde, Lato yediğimiz ikinci golde ki hatalarıyla bu maçta farklı yenilginin mimarlarıydı. Üçüncü golde orta sahanın merkezinde oynayan Aykut savunmamıza gelinceye kadar  top kalemiz ağlarıyla buluşmuştu bile! Bursaspor  bu ligde bu yenilgileri almamalı. Resmen gel bizi yen dedik.

Savunmadaki hataların yanında forvete de top taşıyamadık. Kadroda bir önceki haftaya göre takımı ileri taşıyan kısaca sene başından bu yana etkili oynayan, rakip savunmaların korkulusu Burak Kapacak, bırakın  ilk onbiri  yedeklerde bile  olmayınca İgor ile tek kanatlı oynadık.

Mücadele edersin, pozisyona girersin atamazsın eyvallah. Bu ligde yenilgi de olacak evet. Ama bizden korkmuş rakip karşısında tel tel döküldük. Yalçın hoca beşli orta alan kurgusu rakipten korktuğunun göstergesiydi.  Halbuki geçen hafta ki rakip Osmanlı, Adanademir’den daha etkili takımdı.

Bursaspor 5. Hafta sonunda hala hazır değil.

Bu zor  zamanlar elbette geçecek.

Eninde sonunda biz yine söke söke yerimiz olan süper lige çıkacağız.

 
Etiketler: Bursaspor,Bursaspor Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı