Yazı Detayı
05 Mart 2019 - Salı 13:20
 
ÜÇ PUAN BU SENE İLK KEZ ÜÇ GOLLE GELDİ
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Mutlak galibiyet  alması gereken Bursaspor  ölüp  ölüp  dirildiği maçta son dakikadaki Aytaç’ın muzicevi vuruşuyla kazandı. Top sevecek arkadaş. Penaltıyı atamazsın! ama öylesine bir vuruş sonrası  tıngır mıngır giden top gol oluverir. Bursaspor bu maçla hiç olmazsa yoğun bakımdan çıkıp servise alınmış oldu. Bu mücadele ile biz penaltıları atamazsak bile kimseye boyun eğmeyiz. 9 hafta sonra Bursaspor üç puanla birlikte parayı da cebe koydu..

Samet hoca maça kalede Okan ile başladı. Okan’ın bir anlık kararsızlığı ile 7. dakikada golü ağlarımızda gördük. Bu sene bir terslik var ama ne !?  İşin güzel tarafı 5 gollü maçın kazananı Bursaspor’un olması.

Sakho iyi oyuncu özellikle de sırtı dönük çok iyi. Kuvvetli, rakiplerini çok hataya zorluyor. Bundan sonraki maçlarda inşallah sakatlanmaz. 2-2  den sonra Samet hoca  Umut Nayir’i  oyuna alarak ikili forvete döndü. İkili  tüm hava toplarını aldılar. Zaten sahada galibiyet isteyen oyuncularımızın  istekli oyunu her an  gol gelecek mesajı veriyordu. Teknik sorumlu olarak o da herşeyini bilgisini sahaya yansıttı.  

Tribünde 2-2 olunca yanımdaki sevgili Hüseyin kardeşimin gözlerinin yaşlandığını görünce “ biz bu maçı alırız” dedim kendi kendime. Hani derler ya kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş. Takımımızın hırsı tek kelime ile  muhteşemdi. Bu aşırı motivasyon, oyuncularımızdaki baskıyı arttırmış. Bu baskı basit hataları getirerek acemice denilebilecek yediğimiz iki gol hepimizi strese soktu.   

Seyirci ile yıldızı barışmayan Yusuf’un oyunu alkış aldı. Bursaspor'un attığı ilk iki golde de Yusuf'un katkısı var, Shehu’ya yaptığı orta adrese teslim gibiydi. Shehu golde müthiş zamanlama ile resmen asılı kaldı. İkinci golde ise başlangıç pasını yine Yusuf verdi. Taraftar futbolculara güven vermeli, kısaca varlığı bir dert, yokluğu ayrı bir bir dert!

Bursaspor tam saha pres yaptı. Çok enerji harcadılar. Rakipten 21 kez top çalarak oyunu kurmasını engellediler. Uzaktan şut ve kanatlardan pozisyon üretmede, geçmiş haftalardan daha başarılı oldu.  Bu sezon bir ilk olarak üç gol ile çok güzel bir bitiricilik sergiledi. Maçın stresi sebebiyle olduğu muhtemel oyuncularımız çok agresiflerdi. Çok fazla bireysel hata yapsalar da üç puan bizim oldu.

Sivasspor ligde puan olarak bize göre sıralamada çok daha rahat yerde. Bireysel yetenekleri var ve saha içinde taktik olarak bu bireysel yetenekleri iyi kullanıyorlar. Toplam dört şut attılar ikisinin gol olması bitiricilikteki (50)  başarılarını gösteriyor. Pres altında çok fazla bireysel hata yapıyorlar. Dar alan yerine sahaya yayılarak oynamayı tercih ettiler. Süratli oyuncuları Diabaté  ile  bizim sol tarafımızı çok zorladılar.

Sakho ve Chedjou bu takımın iki saha içi lider oyuncusu. Olmazsa olmaz oyunculardan. Önceki maçlarda oynasaydılar bu durumda olmazdık. Bu 2 li yoksa  Bursaspor'un puan alma becerisi de yok.

Bu maçlar Bursaspor için bekâ meselesi oldu. Herşeye rağmen sezon sonuna kadar hep destek tam destek olup kümede kalmalıyız. Sonrası Allah kerim...

Bursaspor taraftarı bir alem. Bir hafta önce Yusuf Erdoğan’a tepki koyup ağlattı. Bu hafta ise bağrına bastı. Bunlar çok  güzel hareketler! Maç sonu takımın seyirci ile bütünleşmesi muhteşemdi. Bu maç bu seneyi kurtardı desem yanlış olmaz.

Gözyaşlarını tutamayan Samet Aybaba'nın maç sonu açıklaması herşeyi özetlemiş.”Soyunma odasında herkes ağlıyordu” Bu takım bu duygu ile düşmez....

 

 
Etiketler: ÜÇ, PUAN, BU, SENE, İLK, KEZ, ÜÇ, GOLLE, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı