Yazı Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 13:46
 
Yenilmezlik serisi son buldu
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Yedi haftadır yenilmeyen Bursaspor, üst üste aldığı puanlarla bizlerin hayal dünyasını genişletmişti. Hatta Fenerbahçe maçından alınacak üç puan, bizi ligin zirvesine ortak edip acaba 2010 mayıs devrimini tekrarlayabilme heyecanını, hayallerimizde yaşamaya bile başlamıştık. Maç öncesi koca stattaki o muhteşem tribün çalışması işte bu hayalimizin dışa vuruşuydu. Taraftar İnanıyordu. Ama sahadaki oyuncularımızın özverisi, mücadelesi, iyi niyetleri yeterli gelmedi. Çünkü futbol yetenekli oyuncuların işiydi. Fenerbahçe’de de bu bize göre oldukça fazlaydı. Bundan önceki yenildiğimiz ve beraberlik aldığımız maçlardaki rakiplerimizi incelediğimizde bu çok net olarak ortaya çıkmış durumda. Bir önceki sezon Ali Ay yönetiminin kadroyu zayıflatmaya neden olan transfer yanlışları kolay kolay düzelmeyeceğe benzer.

Hiç bir planı varyasyonu olmayan Fenerbahçe’de Valbuena ile Saldado giriyor bizde Faty ile John. Le Guen rakibin isminden, Aykut’ta Le Guen’den korkmuş. Defansta bir sıkıntımız yoktu 3 stoper oyundaydı ve penaltı dışında pozisyon vermediler. 40 gün oynasa gol atamayacak Fenerbahçe’ye yaptırdığı penaltıyla 3 puan hediye eden Ekong ceza alnındaki müdahalelerinde daha dikkatli olmalı. Penaltı, Faty’nin pas hatasıyla başlayan faul ve korner sonrası geldiğini de hatırlatmak lazım .

İkinci devre Bursaspor’un Jourquera’nın yerine ağır olan Faty’yi oyuna almasıyla kendi el frenini çekti. Ritmimiz bozuldu. Oyunu rakip alana taşımada zorlandık. Badu’nun bize atılan serbest vuruşlarda baraj arkasında rakip topa vurduğu anda yere yatarak önlemeye çalışması taktik miydi bilemem ama dikkat çekti.

38 bin taraftarın önünde bugün hangi takım olsa yenmemiz gerekirdi. Rakiplerde olması gereken çekingenlik ve korku tersine bizim oyuncularımızı esir aldı! Sanki ayakları ile beyinlerindeki düşünceler çatıştı. Konyaspor maçındaki psikoloji ile sahada olabilseydik sonuç farklı olabilirdi.

6 şut atabildik sadece Kembo’nun iki şutu isabetliydi. 75 sonrası 2 korner kazanabildik. Pas sayımız Fenerbahçe’nin yarısı kadar! Topla oynama oranımız her zamanki gibi düşük olunca yenilgiden kurtaramadık.

Kaleci Volkan’ın tahrikleri sonunda sahaya madde atanlara ne demeli? Kötüyle kötü olunmaz. Tek bildiğim bu sahneler artık yok olmalı.

Sonuçta tribünler yenilgiyi hak etmedi.

Ligde yenilmezlik serisine noktayı koyduk.. .

İlk yarı asgari 27 puan bizim için yeterli olacak. Yönetim bu takım için ellerini ceplerine atması gerek. Bu takım oyunu ve oyun disiplini, yapılacak kaliteli transferlerle bütünleşirse işte o zaman gerçek Bursaspor izlemek mümkün olacak.

Ali Ay işin yine zorlaştı!?

 
Etiketler: Yenilmezlik, serisi, son, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı